Risk manažer

Pro našeho klienta, významnou finanční instituci, hledáme zkušeného kandidáta/kandidátku na pozici:Risk manažer

Popis Pracovní Pozice

  • Schvalování ratingu korporátních klientů a dalších subjektů
  • Tvorba vyjádření k rizikovosti jednotlivých obchodních případů
  • Schvalování struktury ekonomicky spjatých skupin
  • Schvalování kategorizace pohledávek, kontroly návrhů na úpravy cash-flow pro účely výpočtu opravných položek
  • Kontrola dodržování regulatorních a interních limitů
  • Kontrola kvartálního hodnocení pohledávek
  • Poskytování konzultací úvěrovým analytikům
  • Spolupráce na tvorbě metodiky spojené s řízením úvěrových rizik

Požadujeme

  • VŠ vzdělání (ekonomického zaměření)
  • 3+ roky praxe v oblasti hodnocení rizik
  • Znalost řízení rizik a regulatorních požadavků
  • Znalost metodiky tvorby scoringových a ratingových modelů kreditního rizika
  • Znalost analytických postupů pro hodnocení finanční bonity subjektů
  • Znalost IAS, českých účetních standardů a IFRS
  • Znalost projektového financování a pravidel obezřetného podnikání bank
  • Dobrá znalost anglického jazyka (používá se především v písemné formě)
  • Zodpovědnost, samostatnost

Nabízíme

  • Zázemí stabilní, silné společnosti
  • Možnost práce na unikátních projektech, jak jejich objemem, tak nadnárodním přesahem
  • Možnost rychlého profesního růstu a dalšího odborného vzdělávání

Job Facts

Location
Praha
Job-ID
8504