Big Data Engineer

Pro tým známé banky, který pracuje na prioritním úkolu transformace banky, jejímž cílem je přinést bankovní produkty zaměřené na digitální klienty, hledáme zkušeného člověka na pozici Big Data Engineer

Popis Pracovní Pozice

Baví Vás pracovat s moderními technologiemi, učit se, objevovat nové možnosti a spolupracovat na neustálém zlepšování svěřených oblastí?Přidejte se do týmu datových inženýrů v rámci Operations CoE, kteří spravují Big Data platformu známé komerční banky!Vaší náplní práce bude:
  • Administrace, technický a architektonický rozvoj Big Data platformy a dalších systémů datového skladu.
  • Spolupráce s kolegy v týmu, kteří pracují podle moderních agilních metodik (Scrum/Kanban).
  • Budete součástí komunity expertů, kteří spravují BI systémy datového skladu.
  • Používání nejmodernějších technologií ze světa IT a datových skladů.
  • Tvorbě procesních metodik a standardů, vytváření dokumentace svěřených systémů.

Požadujeme

Co od Vás očekáváme:
  • Znalost operačního systému Linux
  • Znalost databázových systémů a SQL
  • Znalost scriptovacího jazyka Bash
  • Znalost Big Data platformy Cloudera a jejích komponent HDFS , Hive, Impala, HBase, Kudu, Spark, Sentry
  • Znalost technické angličtiny na komunikativní úrovni
  • Aktivní přístup při implementaci aktuálních IT trendů a technologií
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Spolupráci s kolegy v týmu
  • Proaktivní přístup, časovou flexibilitu
Výhodou pro Vás bude znalost nebo u nás poznáte:
  • Cloudové technologie AWS, Azure
  • Ansible, Python, Java
  • Nginx, ElasticSearch, Kubernetes, Docker, Jenkins, Kafka, Teradata

Nabízíme

Nabízíme Vám:
  • Prostor k seberealizaci a možnost odborného i kariérního růstu
  • Práci v přátelském, inspirativním a profesionálním prostředí
  • Zázemí silné a stabilní mezinárodní bankovní skupiny
  • Pružnou pracovní dobu a využití Home office
  • Možnost zapojit se do řady charitativních a dobrovolnických aktivit společnosti
  • Odměny jako bonus za skvělou práci nebo za doporučení kolegy
  • Bohatý systém benefitů: 5 týdnů dovolené a 2 dny osobního volna navíc, příspěvek na penzijko a zaměstnanecké rizikové pojištění, zaměstnanecké bankovní produkty (vč. hypoték), Zlatou kartu (s cestovním pojištěním pro rodinu a asistenci pro auto a domácnost), plně hrazené 100 Kč stravenky, flexibilní pracovní dobu, 6 720 bodů/Kč ročně do Cafeterie na zdraví, volný čas i vzdělávání a slevy u partnerů KB, zvýhodněnou MultiSportku a podporu sportovních spolků, možnost využít služební zařízení i pracovat na svém telefonu, na který Vám přispějeme, firemní tarif s daty na míru a nabídkou pro rodinu.
  • výborně vybavené pracoviště v centru Prahy