Customer Support Romana - Italiana

Atribuții:

  • Oferirea de informații clare și precise clienților cu privire la produsele, serviciile și politicile companiei.
  • Asigurarea unui răspuns prompt și adecvat la toate întrebările și solicitările clienților.
  • Identificarea și analizarea problemelor sau a dificultăților întâmpinate de către clienți.
  • Oferirea de soluții eficiente și rezolvarea problemelor într-un mod profesionist și empatic.
  • Interacționarea cu clienții prin diverse canale de comunicare (telefon, e-mail, chat etc.) într-un mod clar, coerent și politicos.
  • Demonstrarea abilităților excelente de ascultare activă și empatie față de nevoile și preocupările clienților.
  • Înregistrarea și gestionarea adecvată a tuturor reclamațiilor și plângerilor primite de la clienți.
  • Lucrul în strânsă colaborare cu departamentele relevante pentru a găsi și implementa soluții eficiente și satisfăcătoare pentru clienți.
  • Furnizarea de informații detaliate și relevante despre produsele și serviciile oferite de companie.
  • Oferirea de instrucțiuni clare și sfaturi utile clienților cu privire la utilizarea și beneficiile produselor sau serviciilor.
  • Colectarea și înregistrarea feedback-ului clienților cu privire la produse, servicii și experiența generală.
  • Propunerea și implementarea de îmbunătățiri continue pentru a crește nivelul de satisfacție al clienților și a îmbunătăți procesele interne.

Cerințe:

  • Fluență verbală și scrisă în limba română și italiană.
  • Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții.
  • Empatie și atenție la nevoile și preocupările clienților.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona eficient situațiile tensionate sau conflictuale.
  • Abilități organizatorice și atenție la detalii.
  • Flexibilitate și adaptabilitate într-un mediu de lucru dinamic.
  • Experiență anterioară în domeniul sau într-un rol similar reprezintă un avantaj.

Does this job fit your talents and seem right for you? Don't hesitate to apply online now.

Facts about the job

Country
Romania
Location
Bucuresti
Contract type
permanent
Job-ID
369502
Company
Talentor Romania

Contact person

Emp Ro Filis Culamet
Technical Business Unit Manager